T491C226K010AT40537111
Mfr.Part #
T491C226K010AT40537111
Description
CAP TANT 22UF 10% 10V 2312
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
10V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.6Ohm
Capacitance :
22µF
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C