T491C225M035ZTZV99
Mfr.Part #
T491C225M035ZTZV99
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 35V 2312
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.2Ohm
Voltage - Rated :
35V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
2.2μF
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Datasheets
T491C225M035ZTZV99
KEMET T491C225M035ZTZV99
2.2μF ±20% 3.2Ohm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)