T491C225K035AT4659
Mfr.Part #
T491C225K035AT4659
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 2312
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±10%
C
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.2Ohm
Voltage - Rated :
35V
Capacitance :
2.2μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C