T491C107M006ZTZ012
Mfr.Part #
T491C107M006ZTZ012
Description
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2312
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
100μF
Tolerance :
±20%
Datasheets
T491C107M006ZTZ012
KEMET T491C107M006ZTZ012
100μF ±20% 900mOhm Tape & Reel (TR) 2312 (6032 Metric)