T491C107M006AT4380
Mfr.Part #
T491C107M006AT4380
Description
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2312
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100μF
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
900mOhm
Voltage - Rated :
6.3V