T491C106M025ATAU00
Mfr.Part #
T491C106M025ATAU00
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V 2312
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Capacitance :
10μF
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C