T491C106M016AT4833
Mfr.Part #
T491C106M016AT4833
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 2312
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Molded
Voltage - Rated :
16V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Series :
T491
Feature :
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%