T491C106M016AT4814
Mfr.Part #
T491C106M016AT4814
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 2312
Surface Mount
Feature :
GENERAL PURPOSE
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±20%
Manufacturer Size Code :
C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
2312 (6032 Metric)
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm