T491C106M016AT4513
Mfr.Part #
T491C106M016AT4513
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 2312
Tolerance :
±20%
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Package / Case :
2312 (6032 Metric)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
16V