T491C106M016AH4053
Mfr.Part #
T491C106M016AH4053
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 2312
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
T491
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm