T491C106K016AT41537280
Mfr.Part #
T491C106K016AT41537280
Description
CAP TANT 10UF 10% 16V 2312
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
Tolerance :
±10%
Series :
T491
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Molded
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V