T491C106K016AH2478
Mfr.Part #
T491C106K016AH2478
Description
CAP TANT 10UF 10% 16V 2312
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm