T491C106K010AT24787622
Mfr.Part #
T491C106K010AT24787622
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 2312
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.110 2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.236Lx0.126W 6.00mmx3.20mm