T491B685M016ZTZZ19
Mfr.Part #
T491B685M016ZTZZ19
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 16V 1411
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
6.8μF
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Series :
T491
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
1 (Unlimited)
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
16V
Datasheets
T491B685M016ZTZZ19
KEMET T491B685M016ZTZZ19
6.8μF ±20% 2.5Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)