T491B685M010ZTZ001
Mfr.Part #
T491B685M010ZTZ001
Description
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 1411
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
6.8μF
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Series :
T491
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Datasheets
T491B685M010ZTZ001
KEMET T491B685M010ZTZ001
6.8μF ±20% 3.5Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)