T491B685K016AT4254
Mfr.Part #
T491B685K016AT4254
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 16V 1411
Tantalum Capacitors
Tolerance :
±10%
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
16V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
6.8μF