T491B475M020AT7622
Mfr.Part #
T491B475M020AT7622
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 20V 1411
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Series :
T491
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
20V
Type :
Molded
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
4.7μF
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm