T491B475M016AT4659
Mfr.Part #
T491B475M016AT4659
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 16V 1411
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
4.7μF
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C