T491B475M010ZTZQ01
Mfr.Part #
T491B475M010ZTZQ01
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 1411
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
4.7μF
Type :
Molded
Datasheets
T491B475M010ZTZQ01
KEMET T491B475M010ZTZQ01
4.7μF ±20% 3.5Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)