T491B475M010AT4069
Mfr.Part #
T491B475M010AT4069
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 1411
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Capacitance :
4.7μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C