T491B475K020AT4513
Mfr.Part #
T491B475K020AT4513
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 20V 1411
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
4.7μF
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
20V
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm