T491B474K035AT2478
Mfr.Part #
T491B474K035AT2478
Description
CAP TANT 0.47UF 10% 35V 1411
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Capacitance :
0.47µF
Voltage - Rated :
35V
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C