T491B336K006AT4801
Mfr.Part #
T491B336K006AT4801
Description
CAP TANT 33UF 10% 6.3V 1411
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
T491
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.2Ohm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
6.3V
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±10%
Capacitance :
33μF