T491B226M020AT4280
Mfr.Part #
T491B226M020AT4280
Description
CAP TANT 22UF 20% 20V 1411
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
GENERAL PURPOSE
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
20V
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Manufacturer Size Code :
B
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
22µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm