T491B225M035AT4513
Mfr.Part #
T491B225M035AT4513
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 35V 1411
Capacitance :
2.2μF
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Voltage - Rated :
35V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C