T491B225K035AT4280
Mfr.Part #
T491B225K035AT4280
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 35V 1411
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Voltage - Rated :
35V
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
2.2μF
Tolerance :
±10%