T491B225K020AT4280
Mfr.Part #
T491B225K020AT4280
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 20V 1411
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
20V
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
2.2μF