T491B156M020AT4280
Mfr.Part #
T491B156M020AT4280
Description
CAP TANT 15UF 20% 20V 1411
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Capacitance :
15μF
Molded
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
20V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C