T491B156M010AT4280
Mfr.Part #
T491B156M010AT4280
Description
CAP TANT 15UF 20% 10V 1411
Voltage - Rated :
10V
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
15μF
Manufacturer Size Code :
B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C