T491B155M025ZTAU00
Mfr.Part #
T491B155M025ZTAU00
Description
CAP TANT 1.5UF 20% 25V 1411
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Capacitance :
1.5μF
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET T491B155M025ZTAU00
1.5μF ±20% 5Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)