T491B107K006AT4280
Mfr.Part #
T491B107K006AT4280
Description
CAP TANT 100UF 10% 6.3V 1411
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Voltage - Rated :
6.3V
Tolerance :
±10%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
100μF