T491B106M016AT4820
Mfr.Part #
T491B106M016AT4820
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 1411
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Manufacturer Size Code :
B
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Type :
Molded
Published :
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C