T491B106M016AT4153
Mfr.Part #
T491B106M016AT4153
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 1411
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
16V