T491B106M010ATAU027280
Mfr.Part #
T491B106M010ATAU027280
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 1411
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±20%