T491B106M006AT4838
Mfr.Part #
T491B106M006AT4838
Description
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1411
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Capacitance :
10μF
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.5Ohm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Voltage - Rated :
6.3V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C