T491B106K020ATAU01
Mfr.Part #
T491B106K020ATAU01
Description
CAP TANT 10UF 10% 20V 1411
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm
Voltage - Rated :
20V
Type :
Molded
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Series :
T491
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10μF