T491B106K016ATAU01
Mfr.Part #
T491B106K016ATAU01
Description
CAP TANT 10UF 10% 16V 1411
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2Ohm