T491B106K010ATMEX1
Mfr.Part #
T491B106K010ATMEX1
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 1411
Tantalum Capacitors
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Capacitance :
10μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm