T491B106K010AT7622
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T491B106K010AT7622
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 1411
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
10μF
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Manufacturer Size Code :
B
Type :
Molded
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Series :
T491
Tolerance :
±10%