T491B105K035AT48607622
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T491B105K035AT48607622
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 1UF 10% 35V 1411
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.083 2.10mm
Manufacturer Size Code :
B
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5Ohm
Type :
Molded
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Series :
T491
Capacitance :
1μF
Voltage - Rated :
35V