T491A475K016AT4539
Mfr.Part #
T491A475K016AT4539
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1206
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±10%
Published :
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
4.7μF