T491A475K016AT24787622
Mfr.Part #
T491A475K016AT24787622
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 16V 1206
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
4.7μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm