T491A475K010AT4167
Mfr.Part #
T491A475K010AT4167
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 10V 1206
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Published :
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance :
4.7μF
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%