T491A475K010AT4043
Mfr.Part #
T491A475K010AT4043
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 10V 1206
Voltage - Rated :
10V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
4.7μF
Published :
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C