T491A475K006AT4380
Mfr.Part #
T491A475K006AT4380
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 6.3V 1206
T491
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
4.7μF
Feature :
GENERAL PURPOSE
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C