T491A474M035AT42807333
Mfr.Part #
T491A474M035AT42807333
Description
CAP TANT 0.47UF 20% 35V 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
11Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
T491
Voltage - Rated :
35V
Capacitance :
0.47µF
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm