T491A474K025ZTAC00
Mfr.Part #
T491A474K025ZTAC00
Description
CAP TANT 0.47UF 10% 25V 1206
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
13Ohm
Capacitance :
0.47µF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Datasheets
T491A474K025ZTAC00
KEMET T491A474K025ZTAC00
0.47μF ±10% 13Ohm Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)