T491A335K010AT7280
Mfr.Part #
T491A335K010AT7280
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 1206
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm
Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
3.3μF
Radiation Hardening :
No
Length :
3.2mm
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated DC :
10V
Terminal Shape :
J BEND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
1.6mm