T491A335K010AT4280
Mfr.Part #
T491A335K010AT4280
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 1206
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
3.3μF
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C