T491A335K010AH4083
Mfr.Part #
T491A335K010AH4083
Description
CAP TANT 3.3UF 10% 10V 1206
Capacitance :
3.3μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Published :
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C